Hollywood Smile Dental & Estetic Clinic

H-S-10-scaled.jpg
Witaj w Hollywood Smile Dental & Estetic Clinic​
Jak przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wciąż u wielu Pacjentów budzi niepokój. Tymczasem zupełnie niepotrzebnie! 

Współczesna medycyna daje nam nieograniczone możliwości, a jedną z nich jest bezbolesne leczenie. W naszej klinice przykładamy ogromną uwagę do tego, by wizyta od samego początku do końca była jak najbardziej komfortowa dla Pacjenta. 

Większość zabiegów odbywa się więc w znieczuleniu miejscowym. Jako zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów zapewniamy naszym Pacjentom najwyższe poczucie komfortu. 

Zwracamy również uwagę na to, by przeprowadzane leczenie było jak najmniej inwazyjne, w trosce o biologiczne funkcje tkanek i kości. 

Z kolei holistyczne podejście do leczenia sprawia, że nasi Pacjenci chętnie i bez obawy wracają do klinik, by dbać o piękny, iście hollywoodzki uśmiech.

Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik, jak przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym, by odbyła się ona szybko i sprawnie!

Zapraszamy do lektury!


Higiena jamy ustnej to podstawa!

 • Planując wizytę w gabinecie, absolutnym minimum, jakie powinieneś/aś wykonać to dokładne zadbanie o higienę jamy ustnej. Mowa tu nie tylko o precyzyjnym wyszczotkowaniu zębów, ale również o umyciu języka (większość szczoteczek posiada dedykowaną temu tylną część), a także wyczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych nićmi dentystycznymi. Warto również na koniec przepłukać jamę ustną dedykowanym płynem.
 • Należy pamiętać, by tuż przed zabiegiem nie pić ani nie jeść pokarmów silnie barwiących oraz zapachowych. Wskazane jest na 2 godziny przed zabiegiem picie wyłącznie niegazowanej wody. 
 • W dniu poprzedzającym wizytę i w dniu wizyty zrezygnuj ze spożywania alkoholu.
 • Jeżeli posiadasz protezę, szyny relaksacyjne bądź ruchome retainery powinien zabrać je ze sobą na wizytę.


Dokumentacja

 • Zabierz ze sobą dowód osobisty, stanowiący dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Będzie on niezbędny do założenia bądź uzupełnienia Karty Pacjenta.
 • Jeśli do gabinetu zgłaszasz się po raz pierwszy, warto zabrać ze sobą dotychczasowe karty leczenia oraz zdjęcia radiologiczne. To zdecydowanie ułatwi lekarzowi wstępną diagnozę. 
 • Tuż przed wizytą, pracownik Recepcji poprosi Cię o rzetelne wypełnienie wywiadu medycznego (w tym informacje o alergiach i chorobach przewlekłych oraz przyjmowanych lekach), który następnie lekarz – podczas rozmowy – pogłębi. To bardzo ważny etap, podczas którego nie należy niczego ukrywać. Od tego bowiem będzie zależeć dalsze leczenie.
 • Warto również przygotować – w trosce o swoje bezpieczeństwo – listę, na której umieścisz ostatnio przebyte infekcje bądź choroby, a także leki, jakie przyjmowałeś/aś. Może bowiem zdarzyć się tak, że będą one stanowić przeciwskazanie do planowanego leczenia. 
 • Przygotuj również listę pytań, jakie chcesz zadać lekarzowi. Uzyskane odpowiedzi sprawią, że poziom stresu, jaki towarzyszy zwłaszcza pierwszym wizytom, spadnie. 


Zadbaj o swój komfort

 • Zdajemy sobie sprawę, że wizyta u stomatologa może wywoływać strach. Polecamy więc na dzień przed wizytą zrelaksować się i wyciszyć. Pomóc może w tym odprężająca kąpiel, spacer bądź czas z przyjaciółmi. 
 • W trakcie wizyty możesz również poprosić lekarza o wyjaśnienie krok po kroku planowanych działań, a także zastosowanie znieczulenia miejscowego.


Informacje dodatkowe

 • Warto również zapoznać się z listą przeciwwskazań do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Do podstawowych z nich należy m.in.: opryszczka (zachęcamy do lektury naszego poradnika Alert! Opryszczka!), przeziębienie oraz inne infekcje. 
 • Pacjentka w ciąży bądź karmiąca piersią, a także w trakcie menstruacji również powinna o tym fakcie poinformować lekarza na początku wizyty.
 • Pamiętaj również o zgłoszeniu się na wizytę minimum z 10-minutowym wyprzedzeniem. To czas kiedy możesz na spokojnie uzupełnić dokumentację medyczną. W przypadku ewentualnego spóźnienia (gdy wiesz o nim wcześniej) zachęcamy do kontaktu z kliniką. Dzięki tej informacji nie powstaną opóźnienia, a personel będzie mógł odpowiednio dopasować czas wizyty do Twoich potrzeb.