Witaj w Hollywood Smile Dental & Estetic Clinic
Jak przygotować się do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY W GABINECIE MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej dla wielu Pacjentów wiąże się z niepokojem. Tymczasem zupełnie niepotrzebnie!
Współczesna medycyna daje nam nieograniczone możliwości, a jedną z nich są technologie i nowoczesne preparaty, których zastosowanie nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem.
Większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej może odbywać się – jeżeli Pacjent sobie życzy bądź istnieje do tego medyczne wskazanie – w znieczuleniu miejscowym. Jako zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów zapewniamy naszym Pacjentom najwyższe poczucie komfortu.
Dodatkowo dzięki holistycznemu podejściu możemy dbać o piękno i dobro naszych Pacjentów każdego dnia na nowo. Satysfakcja i uśmiech towarzyszący osobom wychodzącym z kliniki, jest dla nas najlepszą rekomendacją.
Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik, jak przygotować się do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, by odbyła się ona sprawnie i satysfakcjonująco dla Pacjenta!
Zapraszamy do lektury!
Jaki jest cel medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna ma na celu przede wszystkim poprawę jakości życia i atrakcyjności fizycznej. Koncentruje się na procedurach medycznych, które mają za zadanie zapobiegać i minimalizować efekty procesu starzenia się skóry twarzy. Skutecznie pomaga również w modelowaniu sylwetki. Mało inwazyjne zabiegi, których wykonywanie jest zarezerwowane dla lekarzy, poprawiają nie tylko wygląd, ale i samopoczucie Pacjentów, wpływając korzystnie na ich samoocenę i poczucie piękna.
Należy podkreślić, że medycyna estetyczna znajduje również swoje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń. Mowa tu m.in. o leczeniu nadpotliwości lub bruksizmie (ścieranie się zębów w wyniku nadmiernego zaciśnięcia szczęki) przy pomocy iniekcji z wykorzystaniem toksyny botulinowej.
Szerokie omówienie możliwych do wykonania zabiegów w naszej klinice, a także wskazań w ramach konkretnych zabiegów znajduje się w zakładce „Medycyna estetyczna”.
Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej?
- Zdajemy sobie sprawę, że przygodę z medycyną estetyczną można rozpocząć w każdym wieku ,a towarzyszący niepokój jest czymś absolutnie naturalnym.
- Z tego względu każda wizyta – a zwłaszcza pierwsza – poprzedzona jest obszerną konsultacją z lekarzem.
- Jeszcze w Recepcji, zostaniesz poproszony/a o wypełnienie wywiadu medycznego (w tym informacje o alergiach i chorobach przewlekłych czy przyjmowanych lekach), który następnie lekarz – podczas rozmowy – pogłębi. To bardzo ważny etap, podczas którego nie należy niczego ukrywać. By dobrze wypełnić kartę, polecamy spisanie na kartce przed wizytą wszystkich potrzebnych informacji.
- W ramach pierwszej wizyty lekarz medycyny estetycznej poza rozmową dotyczącą Twoich oczekiwań, dokładnie obejrzy również twarz w celu zidentyfikowania potrzeb. Warto również jasno przed wizytą sprecyzować swoje oczekiwania związane z konsultacją – zastanów się więc jakiego efektu oczekujesz i przedstaw swoje oczekiwania precyzyjnie podczas wizyty.
- W efekcie konsultacji i badania lekarz przygotuje indywidualny plan zabiegowy, który dokładnie z Tobą omówi.
- To również odpowiedni moment na zadanie wszystkich nurtujących Cię pytań lekarzowi. W tym celu proponujemy przygotować sobie wcześniej listę pytań.
Dokumenty
- Zabierz ze sobą dowód osobisty, stanowiący dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Będzie on niezbędny do założenia bądź uzupełnienia Karty Pacjenta.
- Jeśli do gabinetu zgłaszasz się po raz pierwszy, warto zabrać ze sobą dotychczasowe karty leczenia z zakresu medycyny estetycznej (jeżeli wykonywałaś/eś je wcześniej).
- Warto również przygotować – w trosce o swoje bezpieczeństwo – listę na której umieścisz ostatnio przebyte infekcje bądź choroby a także leki, jakie przyjmowałaś/eś. Może bowiem zdarzyć się tak, że będą one stanowić przeciwskazanie do planowanego zabiegu.
- Gdy – po wizycie konsultacyjnej – zdecydujesz się na wykonanie zabiegu, zostanie wręczona Ci karta zgody na wykonanie zabiegu. To niezbędny dokument, który należy dokładnie przeczytać i uzupełnić zgodnie z prawdą. W każdym momencie możesz dopytać o szczegóły lekarza. Taka karta uzupełniana jest również przez lekarza po wykonaniu zabiegu. Lekarz uzupełnia w karcie jaki zabieg został wykonany, w jakiej dawce zastosowano preparat oraz kiedy rekomenduje zgłoszenie się na kolejną wizytę.
- Wykonując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w naszej klinice otrzymasz także personalizowany „Paszport piękna”, w którym znajdziesz uniwersalne zalecenia pozabiegowe, wskazówki jak dbać o zdrową skórę na co dzień, a także wszystkie niezbędnie informacje dot. Twojej indywidualnej terapii.
Czego nie robić przed wizytą z zakresu medycyny estetycznej?
Pamiętaj, że efekty zabiegowe zależą nie tylko od zastosowanego preparatu, ale również Twojego działania przed i po zabiegu. Po wykonaniu zabiegu lekarz przekaże Ci listę zaleceń. Przed zabiegiem jednak warto:
- Nie spożywać alkoholu na min. 24 godziny przed wizytą.
- Zgłosić się na wizytę bez makijażu, który uniemożliwia dokładną diagnostykę stanu skóry.
- Nie przyjmować leków rozrzedzających krew (chyba, że stanowią one leczenie przewlekłych chorób).
Zadbaj o swój komfort
- Zdajemy sobie sprawę, że wizyta u lekarza medycyny estetycznej może wywoływać strach. Polecamy więc na dzień przed wizytą zrelaksować się i wyciszyć. Pomóc może w tym odprężająca kąpiel, spacer bądź czas z przyjaciółmi.
- W trakcie trwania wizyty możesz również poprosić lekarza o wyjaśnienie krok po kroku planowanych działań, a także zastosowanie znieczulenia.
Informacje dodatkowe
- Warto również zapoznać się z listą przeciwwskazań do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Do podstawowych z nich należy m.in.: opryszczka (zachęcamy do lektury naszego poradnika „Alert! Opryszczka!”), przeziębienie oraz inne infekcje.
- Pacjentka w ciąży bądź karmiąca piersią, a także w trakcie menstruacji również powinna o tym fakcie poinformować lekarza na początku wizyty.
- Pamiętaj również o zgłoszeniu się na wizytę minimum z 10-minutowym wyprzedzeniem. To czas ,podczas którego możemy na spokojnie uzupełnić dokumentację medyczną. W przypadku ewentualnego spóźnienia (gdy wiesz o nim wcześniej) zachęcamy do kontaktu z kliniką. Dzięki tej informacji nie powstaną opóźnienia a personel będzie mógł odpowiednio dopasować czas wizyty do Twoich potrzeb.